আপোনাৰ দিনটো

সকলোকে ধন্যবাদ জনাওক৷ সকলো মানুহকে আৰু বস্তুকে৷

আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক উপহাৰ৷ চিন্তা কৰক আজিৰ দিনটো কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব৷

এই মুহূর্তটো, যি মুহূর্তত আপুনি এইখিনি কথা পঢ়ি আছে, এইটো এটা সুন্দৰ মুহূর্ত৷ এই মুহূর্তটোত সুখী হ’বলৈ চেষ্টা কৰক৷

এটা সময়ত মাত্ৰ এটা কামেই কৰক৷ মাত্ৰ এটা কাম কৰক আৰু কামটো পাৰিলে কৰি শেষ কৰক৷

আপুনি বেয়া পোৱা কিবা এটা কাম কৰক৷

আপুনি কৰা প্ৰতিটো কামেই কাৰোবাৰ বাবে মৰমত কৰক, লাগিলে নিজৰ বাবে মৰমতে কৰক৷

আজিৰ দিনটোত মন নগলেও পেলাই নথৈ কৰিবলগীয়া কাম এটা কৰক৷

Post Author: বিকাশ কলিতা

বিকাশ এজন মটিভেচনেল স্পীকাৰ, উদ্যোগী (আন্ট্ৰপ্ৰিনৰ), কোচ, কার্যকুশলতা বিশেষজ্ঞ আৰু লিখক, যিয়ে পার্ছনেল ডেভেলপমেন্ট, উদ্যমীতা, কর্মকুশলতা আৰু জীৱনৰ বিভিন্ন বিষয়ে শিকায়৷ তেওঁ মানুহক নিজৰ জীৱন উন্নীত কৰিবলৈ আৰু নিজৰ লক্ষ্যবোৰ লাভ কৰিবলৈ সহায় কৰে৷ বিকাশ সমগ্ৰ উত্তৰ-পূর্বাঞ্চল তথা পূব ভাৰতৰ একমাত্ৰ আৰু প্ৰথম ই-বুক ষ্টোৰ আসামকার্ট (www.assamkart.com) ৰ এজন প্ৰতিষ্ঠাপক৷ আসামকার্টে পৃথিৱীৰ যিকোনো ঠাইৰ পঢ়ুৱৈয়ে অসমীয়া ই-বুক (কিতাপ) মবাইল ফোন আৰু কম্পিউটাৰত পঢ়িব পৰাকৈ যোগান ধৰে৷ বিকাশ Life Skills Training Institute (www.lstionline.com) বা LSTI ৰো এজন প্ৰতিষ্ঠাপক৷ এই অনুষ্ঠানে বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ মানুহক মটিভেচনেল আৰু লাইফ স্কিল ট্ৰেইনিং আগবঢ়ায় যাৰ দ্বাৰা যুবক-যুৱতী সকলৰ সমর্থবান কৰাৰ লগতে সকলো মানুহৰে জীৱনৰ উন্নতি সাধনত সহায় হয়৷ বিকাশে অসমৰ বিভিন্ন টিভি চেনেল, যেনে প্ৰতিদিন টাইম আদিত বিভিন্ন সময়ত মটিভেচনেল স্পীকাৰ আৰু লাইফ স্কিল এক্সপার্ট হিচাপে মানুহৰ জীৱন সম্পর্কীয় নানা কথা-বতৰাত ভাগ লৈছে৷ তেওঁ “আমাৰ অসম” কাকতত আৰু মহিলা আলোচনী “নন্দিনী” ত দুটা নিয়মীয়া শিতানো লিখে৷ বিকাশে “বিকাশ কলিতা”(www.bikashkalita.com) নামৰ আন এটা পার্চনেল ডেভেলপমেন্ট ব্লগ লিখে৷

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *